Wycieczki i bilety na Formuła 1 Grand Prix Meksyku

Wyjazdy na turnieje tenisowe
bilety VIP
Wyjazdy i bilety na mecze FC Barcelona

Formuła 1 Grand Prix Meksyku w Mexico City

Mega Travel, lider wyjazdów na imprezy sportowe proponuje kibicom Formuły 1 bilety i wycieczki na zawody Grand Prix Meksyku w Mexico City. Organizujemy kompleksowe wyjazdy, Rezerwujemy hotele, przeloty, bilety.

Jak kupić bilety na Formuła 1 Grand Prix Meksyku?
Gdzie kupić bilety na Formuła 1 GP Meksyku w Mexico City?
Jaka jest cena biletu GP Meksyku?
Ile kosztuje wyjazd Formuła 1 GP Meksyku w Mexico City?
Jak zamówić bilety lub wyjazd na Formuła 1 GP Meksyku w Mexico City?
Odpowiedź na te i na wiele innych pytań znajdziesz w naszym serwisie.
cennik, bilety, wyjazdy
Wszystkie usługi możesz zarezerwować w Polsce. Organizujemy wyjazdy dla klientów indywidualnych już od 2 osób oraz dla firm. Zapewniamy kompleksową usługę realizacji wyjazdu na Formuła 1 Grand Prix Meksyku. Rezerwujemy przelot, hotele, bilety na Grand Prix Formuła 1 oraz usługi dodatkowe.

Formula1-Meksyk
Po długoletniej nieobecności na arenie wyścigów między narodowych, Autódromo Hermanos Rodríguez w Meksyku, ponownie wraca do programu Mistrzostw Świata Formuły 1. Hermann Tilke jest osobą, przed którą zostało postawione zadanie zarówno modernizacji jak i wprowadzenia wszelkich zmian mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników. Meksykański tor ze względu na panujące warunki atmosferyczne (2000 m.n.p.m) stanowi nie lada wyzwanie z powodu rzadkiego powietrza, nawet dla najwytrwalszych uczestników formuły 1.

Nazwa trasy posiada swoje początki w historii nawiązującej do braci Rodriguez, którzy oddali swoje życie w imię pasji. Jeden z braci Ricardo Rodriguez, 19-letnia gwiazda zespołu Ferrari, zginęła w trakcie kwalifikacji przed inauguracyjną imprezą GP Meksyku. Natomiast Pedro Rodriguez poniósł śmierć podczas wyścigu samochodów sportowych w Niemczech.
Tor został zbudowany w 1962 r na terenie parku miejskiego Magdalena Mixhuca Sports City, który był wykorzystany również podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w 1968 r. Długość jednego okrążenia w przybliżeniu liczy 4,4 km. Kierowcy wykonują podczas wyścigów 69 okrążeń, czyli łącznie 305 km. W projekcie nowego toru wprowadzono kilka zmian. Zlikwidowano najbardziej efektowny łuk, który wyprowadzał bolidy na prostą. Ponadto dokonano poprawek w nawierzchni toru. Wylano nowy asfalt, który zakrył wszelkie nierówności trasy, będących wizytówką Autodromo Hermanos Rodruguez.

Pierwszy puchar GP Meksyku należał do dwukrotnego mistrza świata ze Szkocji Jima Clarka (kierowca Lotusa), który jak się okazało triumfował w Meksyku, aż 3 razy. Natomiast na podium podczas ostatniej edycji w 1992 r stanął Nigel Mansell, który reprezentował Williamsa. W obecnej stawce Formuły 1 jest dwóch reprezentantów Meksyku - Esteban Gutierrez z ekipy Saubera i Sergio Perez z zespołu Force India.

Poza zawodami Formuły 1, na Autodromo Hermanos Rodriguez w Meksyku organizowano także wyścigi takich serii, jak World Sportscar Championship, CART/Champ Car, NASCAR Nationwide, czy A1 GP.