Wycieczki i bilety na Formuła 1 Grand Prix Rosji w Soczi

bilety VIP
Wyjazdy i bilety na mecze FC Barcelona
Wyjazdy na turnieje tenisowe

Formuła 1 Grand Prix Rosji w Soczi

Mega Travel, lider wyjazdów na imprezy sportowe proponuje kibicom Formuły 1 bilety i wycieczki na zawody Grand Prix Rosji w Soczi. Organizujemy kompleksowe wyjazdy, Rezerwujemy hotele, przeloty, bilety.

Jak kupić bilety na Formuła 1 Grand Prix Rosji?
Gdzie kupić bilety na Formuła 1 GP Rosji w Soczi?
Jaka jest cena biletu GP Rosji?
Ile kosztuje wyjazd Formuła 1 GP Rosji?
Jak zamówić bilety lub wyjazd na Formuła 1 GP Rosji w Mexico City?
Odpowiedź na te i na wiele innych pytań znajdziesz w naszym serwisie.
cennik, bilety, wyjazdy

Wszystkie usługi możesz zarezerwować w Polsce. Organizujemy wyjazdy dla klientów indywidualnych już od 2 osób oraz dla firm. Zapewniamy kompleksową usługę realizacji wyjazdu na Formuła 1 Grand Prix Rosji. Rezerwujemy przelot, hotele, bilety na Grand Prix Formuła 1 oraz usługi dodatkowe.

Formula1-Soczi

Po wielu latach starań włączenia Rosji do oficjalnego kalendarza Formuły 1, w końcu nadszedł moment, na który długo czekali kibice na całym świecie. Z dniem 12.10.2014 odbył się pierwszy wyścig Formuły 1 o Grand Prix Rosji w Soczi.
Do dyspozycji kierowców został oddany Tor Sochi Autodrom zwany również Trasą w Parku Olimpijskim. Po mimo początkowych oszacowań związanych z kosztami budowy (178 mld USD), całkowity nakład pieniędzy przeznaczony na jego konstrukcje wyniósł, aż 325 mln USD.
Trasa w Parku Olimpijskim została zaprojektowana przez jeden z najwybitniejszych umysłów Formuły 1 - inżyniera Hermanna Tilkego, (odpowiedzialnego za konstrukcję torów Austin w Teksasie oraz Korean International Circuit w Korei Południowej), który także niegdyś sam był kierowcą wyścigowym. Tor w Soczi został wybudowany z rozmachem. W komponowany w 22 obiekty należące do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014, jest jak ujął czterokrotny mistrz świata Sebastian Vettel: „fantastyczny i robi wrażenie”.
Początkiem i końcem trasy jest stadion „Fiszt”. Po drodze ścigający mijają tor do łyżwiarstwa figurowego, halę do hokeja na lodzie i arenę łyżwiarstwa figurowego. Ciekawy odcinek trasy stanowią drogi publiczne ok. 1-7 km.
Trasa liczy, aż 5,9 kilometrów, dzięki czemu można zakwalifikować ją na trzeciej pozycji względem długości, po torach: Spa-Francocamps w Belgii oraz Silverstone w Wilkiej Brytanii. Kierowcy mają do pokonania 18 zakrętów (12 prawych i 6 lewych) w tym dwa 90- stopniowe. Wyścig liczy 53 okrążenia, tj. 309,732 km. Niektórzy eksperci twierdzą, że bolidy są w stanie osiągnąć prędkość 320 km/h.
W pierwszych mistrzostwach Formuły 1 rozgrywanych w Soczi zwycięzcą został Brytyjczyk Lewis Hamilton, a jego zespół Mercedes zapewnił sobie tytuł w klasyfikacji konstruktorów sezonu 2014.