Wyjazdy i bilety na Formuła 1 Grand Prix Węgier w Budapeszcie

Wyjazdy na turnieje tenisowe
bilety VIP
Wyjazdy i bilety na mecze FC Barcelona

Formuła 1 Grand Prix Węgier, Hungaroring

Polecamy Państwu wycieczki na Grand Prix Węgier Formuła 1 w Budapeszcie na torze Hungaroring. Organizujemy kompleksowe wyjazdy, Rezerwujemy hotele, przeloty, bilety.

Budapeszt jest dziś dwumilionowym miastem usytuowanym w środku Europy. Podzielony jest rzeką Dunaj, która dzieli Budapeszt na Budę i Peszt, kiedyś dwa osobne miasta, które zostały połączone w 1872r.

Na prawym brzegu Dunaju, na zboczach wapiennych wzgórz usytuowana jest Buda, gdzie większość zabytków znajduje się na Wzgórzu Zamkowym, najstarszej części miasta. Po przeciwległej stronie położone jest ruchliwe, zwarte Stare Miasto Pesztu. W tej równinnej części, można podziwiać barokowe i secesyjne budynki fasad, pomniki architektury z czasów tureckich i budowle współczesne. Na wzgórzu zamkowym znajduje się najstarsza część miasta, Zamek Królewski i kościół Macieja. Został on poświęcony Najświętszej Marii Pannie, ale mieszkańcy Budapesztu nazywają go imieniem sprawiedliwego króla Macieja.
Po południowej stronie wzgórza zamkowego wznosi się, na wysokość ponad 130 merów, Góra Gellérta. W dawnych czasach uważano ją za miejsce spotkań czarownic.Na szczycie góry stoi pomnik Wolności, wzniesiony w 1947 roku. Olbrzymi posąg prezentuje kobietę trzymającą w wyciągniętych dłoniach gałązkę palmową, symbol zwycięstwa. W pobliżu znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę Budapesztu.

Będąc w Budapeszcie należy także zobaczyć budynek Parlamentu, Plac Bohaterów i Most Łańcuchowy, najpiękniejszy most na Dunaju.
Warto też odwiedzić Wyspę Małgorzaty, które jest ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców Budapesztu, a jednocześnie znanym na całym świecie uzdrowiskiem.

cennik, bilety, wyjazdy
GP_Wegier Formula 1
Jako Lider Wyjazdów Sportowych jesteśmy jednym z największych w Polsce sprzedawców biletów na GP Węgier 2015 na torze Hungaroring w Budapeszcie.

Jesteśmy także oficjalnym partnerem dystrybutora biletów na GP Węgier.

zobacz cennikKibice mieszkający w Budapeszcie mogą się dostać na Hungaroring korzystając z bezpłatnego transferu autobusowego z dworca autobusowego przy Moście Arpada lub korzystając z kolejki podmiejskiej HEV, która kursuje na trasie Budapeszt-Mogyorod. Ponadto oficjalne sieci taksówkowe dowożą klientów pod samą bramę wjazdową w stałej cenie. Parkingi dla autokarów i samochodów osobowych są położone wokół Hungaroring. Bilety wstępu na GP Węgier umożliwiają bezpłatne parkowanie na parkingach zapewnionych przez Hungaroring i oznaczonych na mapie „Frez” aż do zapełnienia miejsc. Niewątpliwą atrakcyjną dla kibiców Hungaroringu jest możliwość zwiedzenia alei serwisowej tzw. Pitlane Walk.
Tor Hungaroring znajduje się ok. 19 km od centrum Budapesztu, niedaleko od zjazdu z autostrady M3, w pobliżu miasteczka Mogyoród. Jest on położony w naturalnej dolinie, na powierzchni 50 hektarów. Ponad 80% toru jest widoczne z każdego miejsca w dolinie. Hungaroring liczy 4,381 km. Ma 14 zakrętów. Prosta startowa liczy 788,9 metrów. Szerokość toru 10-16 metrów. Liczba okrążeń 70. Długość wyścigu to 306,67 km. Rekord toru Hungaroring należy od 2004 roku do Michaela Schumachera i wynosi 1 minuta 19,071 sekund. Pierwszy wyścig na Hungaroring odbył się 10.08.1986r. Do tej pory odbyły się 23 wyścigi.

Kibice z ważnym biletem na GP Węgier mogą zwiedzić pitlane w czwartek przed wyścigiem. Na GP Węgier na torze Hungaroring w sprzedaży dostępne są bilety w dwóch opcjach: bilety weekendowe, uprawniające do oglądania zwodów w piątek, sobotę i niedzielę oraz bilety wyłącznie na zwody niedzielne. W piątek odbywają się treningi F1 oraz zawody m.in. Formuły BMW, GP2 czy Porsche Supercup. W sobotę dodatkowo odbywają się kwalifikacje przed niedzielnym wyścigiem. W niedzielę od godziny 9 trwją wyścigi Formuły BMW GP2, Porsche Supercup. Następnie ok. 12.30 zaczyna się parada kierowców Formuły 1 a ok. 13.00 prezentacja listy startowej. Wyścig Grand Prix Węgier Formuła 1 na torze Hungaroring rozpoczyna się o 14.00 i trwa do ok. 15.30.

Robert Kubica zadebiutował w Formule 1 na torze Hungaroring w 2006r. Kibice mieszkający w Budapeszcie mogą się dostać na Hungaroring korzystając z bezpłatnego transferu autobusowego z dworca autobusowego przy Moście Arpada lub korzystając z kolejki podmiejskiej HEV, która kursuje na trasie Budapeszt-Mogyorod. Ponadto oficjalne sieci taksówkowe dowożą klientów pod samą bramę wjazdową w stałej cenie. Parkingi dla autokarów i samochodów osobowych są położone wokół Hungaroring. Bilety wstępu umożliwiają bezpłatne parkowanie na parkingach zapewnionych przez Hungaroring i oznaczonych na mapie „Frez” aż do zapełnienia miejsc. Niewątpliwą atrakcyjną dla kibiców Hungaroringu jest możliwość zwiedzenia alei serwisowej tzw. Pitlane Walk.

Jeśli chcesz zorganizować wyjazd incentive na zawody Formuła 1 skontaktuj się z nami grupy(at)megatravel.pl