2018.04.13-16 GP Bahrajnu wycieczka

Dyscyplina: Formuła 1
Co: Wycieczka do Bahrajnu na Grand Prix Formuła 1
Gdzie: Bahrajn
  (Bahrajn)
Kiedy: piątek, 13 Kwiecień, 2018 - 00:00
(godzina i data mogą ulec zmianie)
Powrót do kategorii: 
Opis: 

Wycieczka do Bahrajnu na Grand Prix Formuła 1

Bahrain-F1.jpgRAMOWY PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot. Przylot do Bahrajnu. Transfer do hotelu. Nocleg
Dzień 2
śniadanie. Zwiedzanie miasta. Lunch w restauracji. Nocleg

SHAIKH ISA BIN ALI HOUSE
Położony w Bahrajnie dom został zbudowany przez szejka Hassana Bin Abdulla Bin Ahmed Al-Fatih. Od 1869 do 1932 był miejscem zamieszkania Szejka Isa Bin Ali oraz stanowił jego centrum rządu. Dom składa się z czterech głównych części: skrzydło rodzinne i Szejka, skrzydło gości oraz służby. Dom zbudowano w tradycyjnym stylu XIX wieku., z dużymi oknami przyozdobionymi geometrycznymi wzorami i otwartymi dziedzińcami. Podczas wznoszenia budynku dominowały takie surowce jak kolorowe kamienie, zaprawy, pnie palm, a więc wszystko to co było charakterystyczne dla architektury w regionie Zatoki Perskiej.

AL FATEH GRAND MOSQUE
Dzięki wyśmienitej architekturze Bahrajnu opierającej się na włóknie szklanym, z którego wykonana jest kopuła budowli, Wielki Meczet Al Fateh w pełni zasługuje na swoją nazwę. Stanowi jedno z najświętszych miejsc na ziemi. Wszyscy goście są mile widziani, ale ważne jest, aby pamiętać o odpowiednim stroju np. zdjąć buty przed wejściem czy zasłonić głowę w przypadku kobiet.
NARODOWE MUZEUM BAHRAJNU
Muzeum oficjalnie otwarte w grudniu 1988 roku. Stało się jednym z najnowocześniejszych muzeów na Środkowym Wschodzie, a zarazem największym. Posiada wspaniałe zbiory sztuki, które przedstawiają historię Bahrajnu od Epoki Kamienia, poprzez starożytne cywilizacje, aż po okres przed odkryciem ropy naftowej. Sekcja z kaligrafią arabską, zawierającą Koran i inne religijne dokumenty naprawdę zapiera dech w piersiach.
FORT BAHRAJN
Qal’at al Bahrain znany również jako Fort Bahrajnu, a wcześniej jako Portugalia Fort jest archeologicznym miejscem w Bahrajnie, na półwyspie Arabskim. Został wybudowany przez Portugalczyków w 1522 roku na ruinach wcześniejszego, mniejszego fortu. Miejsce to było kiedyś stolicą cywilizacji Dilmun i od 2005 roku zostało ono wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
GROBOWCE ALI
Bahrajn ma prawdopodobnie największy prehistoryczny cmentarz na świecie. Szacuje się, że na jego terenie można znaleźć około 170 tysięcy grobowców, których początki sięgają nawet 3000 lat przed naszą erą. Wiele z tych kopców po dziś dzień są w nienaruszonym stanie. Jednak zdarzają się i takie, na których widać ślady przeszłości i upływający czas. Najlepiej zachowanym grobowcem jest ten w wiosce A’ali. Są one zarówno zagadką, jak i źródłem nauki dla współczesnych historyków i archeologów.
FARMA WIELBŁĄDÓW
Na farmie żyje ponad 400 wielbłądów. Można podziwiać je z bardzo bliska w ich naturalnym środowisku.
GROBLA KRÓLA FAHADA
Zalicza się do bardziej nowoczesnych bahrajńskich atrakcji. Jest to 25 - kilometrowej długości most łączący Bahrajn z Arabią Saudyjską. Został otwarty w 1986 r. Jego część stanowią dwie sztuczne wyspy, które mieszczą urzędy celne, budynki służby zdrowia, straż przybrzeżną oraz meczety i restauracje.
RYNEK MANAMA
Rynek w Manamie to miejsce bardzo tłoczne, żywe i z wieloletnimi tradycjami. Znajduje się w centralnej części Manamy, blisko Bab Al Bahrai, a zwiedzający znajdą tam wszystkie rodzaje przypraw nawet tych najrzadszych, niesamowite tkaniny, suszone owoce, orzechy czy regionalne rękodzieła.

Dzień 3
śniadanie. Transfer na tor. Powrót do Manamy. Kolacja w restauracji. Nocleg.
Dzień 4
śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski

CENA OBEJMUJE:
- przelot samolotem
- ubezpieczenie TU Allianz KL, NNW
- 3 noclegi w hotelu, w pokoju 2 os.
- 3 śniadania
- 2 kolacje
- transfer z/na lotnisko
- transfer na tor
- zwiedzanie Bahrajnu z lunchem i z anglojęzycznym przewodnikiem
- wizę
CENA NIE OBEJMUJE:
- dopłaty do pokoju 1 os.
- napoi do posiłków
- transferów na kolację
- biletów na zawody Formuła 1
- obowiązkowej dopłaty do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego 15 PLN

Wybierz sposób płatności w serwisie sport.travel.pl

Okres sprzedaży biletów: 
2016-01-01 do 2018-12-20
Cennik: 
Kategoria Cena Akcja
Hotel 4* 7200 PLN DALEJ >>