Wyjazdy i bilety na Wimbledon

bilety VIP
Wyjazdy na turnieje tenisowe
Wyjazdy i bilety na mecze FC Barcelona

Wimbledon

Proponujemy oglądanie atrakcyjnych zawodów tenisowych na kortach Wimbledon w Londynie.
Oferujemy zwykłe bilety oraz ekskluzywne bilety VIP, pakiety hospitality z biletami na turniej Wimbledon. Ceny biletów zaczynają się od około 100 GBP i dochodzą do 10000 GBP. Proponujemy bilety na wszystkich kortach Wimbledonu. Rezerwuj bilety na 2019 w promocyjnych cenach.

Organizujemy wycieczki na turnieje tenisowe z wylotami z Warszawy, Krakowa, Katowic, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Berlina. Zapewniamy bilety na najlepsze miejsca na korcie oraz zakwaterowanie w dobrych hotelach, w dogodnym położeniu i z łatwym dojazdem na kort.
Kompleksowo organizujemy wyjazdy na każdy turniej. Dodatkowo, na życzenie naszych klientów możemy zorganizować dodatkowe usługi takie, jak: transfery z lotniska, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, bilety wstępów do rożnych obiektów, bilety komunikacji miejskiej, etc.
Zamawianie biletów na Wimbledon jest łatwe. Wystarczy do nas zadzwonić lub napisać maila. Skontaktujemy się z Wami nasz doradca, który odpowie na wszystkie pytania i przygotuje komplet dokumentów. Za zamówiony wyjazd można zapłacić przelewem.
zobacz-cennik.png
Jesteśmy doświadczonym biuro podróży z kilkunastoletnim stażem w branży organizacji wyjazdów na imprezy sportowe i doskonale zdajemy sobie sprawę, że w niczym nie przypominają one standardowych wycieczek turystycznych.

Jak kupić bilety na Wimbledon?
Gdzie kupić bilety na Wimbledon?
Jaka jest cena biletu Wimbledon?
Ile kosztuje wyjazd Wimbledon?
Jak zamówić bilety lub wyjazd na Wimbledon?
Odpowiedź na te i na wiele innych pytań znajdziesz w naszym serwisie.

Zobacz plan kortów

Wimbledon to trzeci turniej wielkoszlemowy w roku kalendarzowym, traktowany jako nieoficjalne, międzynarodowe mistrzostwa świata w grze na nawierzchni trawiastej. Rozgrywany jest od 1877 roku i uznawany jest za najstarszy i najbardziej prestiżowy profesjonalny turniej tenisowy. Organizatorem turnieju jest Angielski Klub Tenisa i Krokieta (The All England Lawn Tennis and Croquet Club). Wimbledon rozgrywany jest na przełomie czerwca i lipca, na kortach trawiastych klubu organizującego rozgrywki. Rozpoczyna się dwa tygodnie po zakończeniu French Open. Zgodnie z tradycją turniej wimbledoński rozpoczyna się na sześć tygodni przed pierwszym poniedziałkiem sierpnia (poniedziałek między 20-26 czerwca), a w pierwszą niedzielę rozgrywek nie odbywają się na kortach żadne spotkania. Mecze na dwóch centralnych kortach rozgrywane są od godziny 13:00, podczas gdy na pozostałych 17 kortach spotkania rozpoczynają się najwcześniej o godzinie 11:00.

Turniej wimbledoński od początku swej historii rozgrywany jest na kortach klubu "The All England Lawn Tennis and Croquet Club". Klub powstał w Wimbledonie (część dzielnicy Morton - jednej z 32 dzielnic Londynu) w 1869 roku i początkowo skupiał jedynie sympatyków krokieta.

Obecnie wimbledoński obiekt liczy sobie 19 kortów trawiastych, na których rozgrywane są mecze turniejowe. Największymi arenami są dwa korty pokazowe, czyli kort centralny i kort numer 1, używane jedynie podczas trwania Wimbledonu. Pozostałe korty są wykorzystywane regularnie do rozgrywania spotkań w ramach innych turniejów organizowanych przez miejscowy klub. Kort centralny został otwarty w 1922 roku, kiedy to przeniesiono lokalizację turnieju z Worple Road na Church Road. Obiekt stale przebudowywano i obecnie może pomieścić ok. 14'000 widzów. Na jego południowej trybunie znajduje się specjalna loża VIP-ów (Royal Box), zarezerwowana dla członków rodziny królewskiej i innych ważnych osobistości. W 2009 roku zakończono budowę zasuwanego dachu, który pozwola na rozgrywanie spotkań na korcie głów
Na centralnym korcie rozgrywane są wszystkie mecze singla począwszy od półfinałów oraz finały debla, a także finał miksta. We wcześniejszych rundach na tym korcie grają zazwyczaj najwyżej rozstawieni tenisiści i tenisistki.

Pozostałe korty ponumerowane są od 1 do 19, wyłączając kort nr 12 i 13, które postanowiono zlikwidować. Kort numer 1 został otwarty w 1997 roku i może pomieścić ok. 11 tysięcy widzów. Podobnie jak kort centralny ma od 2007 roku zainstalowany system sokolego oka, pozwalający sprawdzić, gdzie dokładnie spadła piłka.
Kort nr 2 jest trzecim co do wielkości obiektem na Wimbledonie i może pomieścić ok. 4000 entuzjastów tenisa. Jego budowa została ukończona w 2009 roku, a umiejscowiony został w miejscu kortu nr 13. Stary kort nr 2 z trybunami na 3000 miejsc przemianowano na kort nr 3. Innymi kortami posiadającymi większe trybuny są korty nr 3, nr 13, nr 14 i nr 18. Większość obiektów została wybudowana na nowo lub gruntownie przebudowana w ciągu ostatnich 10 lat. Oprócz tego do dyspozycji tenisistów są 22 trawiaste boiska treningowe. Jeśli chodzi o kwalifikacje to rozgrywane są one na tydzień przed turniejem w dzielnicy Roehampton na kortach "The Bank of England Sports Ground".

Korty Wimbledon

Wszystkie usługi możesz zarezerwować w Polsce. Organizujemy wyjazdy dla klientów indywidualnych już od 2 osób oraz dla firm. Zapewniamy kompleksową usługę realizacji wyjazdu na Wimbledon. Rezerwujemy przelot, hotele, bilety na Wimbledon oraz usługi dodatkowe.
Jeśli chcesz zorganizować incentive travel na turniej tenisa skontaktuj się z nami grupy(at)megatravel.pl