Najważniejsze pytania o Wimbledon

bilety VIP
Wyjazdy na turnieje tenisowe
Wyjazdy i bilety na mecze FC Barcelona

ZASADY REZERWACJI WYJAZDÓW NA TURNIEJ WIMBLEDON

Jak zakupić bilet, który mnie interesuje?
Aby kupić bilet należy złożyć zamówienie w formie pisemnej (formularz zamówienia) na adres: sport(małpa)megatravel.pl Zamówienie zostanie potwierdzone zwrotnym e-mailem wraz z potwierdzeniem dostępności biletów na mecz.

Zawarcie umowy
Jeśli są Państwo zdecydowani na zakup wyjazdu należy podać dane konieczne do przygotowania umowy:
Nazwisko i imię, adres zamieszkania, datę urodzenia, nr telefonu
Doradca wyśle umowę mailem. Należy ją odesłać podpisaną i dokonać wpłaty.

Warunkiem realizacji wyjazdu jest wpłata zaliczki lub pełnej kwoty na konto Biura Podróży po otrzymaniu umowy. Zamówione bilety nie podlegają zwrotowi ani wymianie.

Dokumenty na wyjazd
Dokumenty (voucher do hotelu, polisa ubezpieczeniowa, ewentualnie bilet lotniczy, itp.) zostaną dostarczone drogą mailową lub kurierem około 7-3 dni przed wyjazdem.

Jak sprawdzić czy są dostępne bilety na dany turniej?
Należy podać dzień oraz sesję, która Państwa interesuje, wtedy sprawdzimy dostępność i cenę biletów

Czy należy podać dane osób kupujących bilety?
Organizatorzy wymagają zgłoszenia nazwiska każdej osoby kupującej bilet. Każda osoba wchodząca na kort będzie sprawdzana w bazie i musi ona posiadać z sobą dokument, np. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport.

Kiedy rozgrywany jest turniej Wimbledon?
Zgodnie z tradycją turniej wimbledoński rozpoczyna się na sześć tygodni przed pierwszym poniedziałkiem sierpnia (poniedziałek między 20-26 czerwca), a w pierwszą niedzielę rozgrywek nie odbywają się na kortach żadne spotkania. Mecze na dwóch centralnych kortach rozgrywane są od godziny 13:00, podczas gdy na pozostałych 17 kortach spotkania rozpoczynają się najwcześniej o godzinie 11:00.

Na których kortach są rozgrywane zawody?
Główne mecze turnieju rozgrywane są na korcie centralny i korcie głównym. Pozostałe mecze są rozgrywane na kortach od 1 do 19 (bez kortów 12 i 13)
Na centralnym korcie rozgrywane są wszystkie mecze singla począwszy od półfinałów oraz finały debla, a także finał miksta. We wcześniejszych rundach na tym korcie grają zazwyczaj najwyżej rozstawieni tenisiści i tenisistki.
Pozostałe korty na wimbledońskim obiekcie ponumerowane są od 1 do 19, wyłączając kort nr 12 i 13, które postanowiono zlikwidować. Kort numer 1 został otwarty w 1997 roku i może pomieścić ok. 11 tysięcy widzów.
Korty Wimbledonu Kort nr 2 jest trzecim co do wielkości obiektem na Wimbledonie i może pomieścić ok. 4000 kibiców.

Kiedy odbywa się losowanie kortów?
Na Wimbledonie występuje ponadto inny system rozstawiania zawodników niż na pozostałych turniejach zawodowych. Oprócz pozycji w rankingach ATP i WTA, organizatorzy biorą pod uwagę także wyniki poszczególnych zawodników i par deblowych na nawierzchni trawiastej w poprzednich latach. Od 2001 roku w turnieju głównym rozstawionych jest 32 zawodników i 32 zawodniczki (wcześniej po 16 tenisistów i tenisistek) oraz 16 par deblowych pań oraz panów. Dodatkowo organizatorzy turnieju mogą przyznać kilka dzikich kart dla reprezentantów gospodarzy lub dla zawodników, którzy osiągali sukcesy w poprzednich latach, a ich obecny ranking nie pozwala im na udział w turnieju.

Drabinki singla, debla oraz miksta są losowane w ostatni piątek przed rozpoczęciem turnieju.

Czy należy podać dane osób kupujących bilety?
Organizatorzy wymagają zgłoszenia nazwiska każdej osoby kupującej bilet. Każda osoba wchodząca na kort będzie sprawdzana w bazie i musi ona posiadać z sobą dokument, np. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport.

Czy są bilet zniżkowe dla dzieci?
Dzieci do lat 7 z rodzicami wejście mają za darmo. Dzieci muszą siedzieć na kolanach rodziców.

Jakie są formalne wymogi dotyczące podróży z dziećmi
W czasie podróży dzieci muszą posiadać swój paszport lub dowód osobisty. Ponadto, dziecko podróżujące indywidualnie, z dorosłymi, którzy nie są jego opiekunami prawnymi, lub w towarzystwie tylko jednego rodzica, może potrzebować dodatkowego (oficjalnego) dokumentu podpisanego przez obydwoje rodziców, drugiego rodzica lub opiekuna prawnego (opiekunów prawnych), w którym wyrażą oni zgodę na jego podróż.
W wielu wypadkach powinien to być dokument poświadczony notarialnie, jednak nie istnieją przepisy UE w tym zakresie i każdy kraj UE sam decyduje, czy wymaga okazania takich dokumentów. Przed podróżą dziecka należy więc sprawdzić przepisy obowiązujące w kraju, z którego wyjeżdżamy lub do którego wjeżdżamy. Informacji takiej można zasięgnąć w placówce dyplomatyczno-konsularnej danego państwa w Warszawie.
Informacje dot. wymogów państw UE w tej materii (podróżowanie dzieci i młodzieży bez opiekuna prawnego) są dostępne tutaj: http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/eu-citizen/index_...


Czy bilet upoważnia do wstępów na inne korty?

Bilet upoważnia do wstępu na konkretny kort.
Informacja o tym jaki gracz będzie grał na jakim korcie jest podawana w nocy przed meczem.

Czy można wprowadzać zwierzęta?

Nie.

Jak i kiedy otrzymam bilety na turniej?
Bilety są wysyłane pocztą do hotelu w Londynie, najpóźniej jeden dzień przed zawodami.

Czy jest możliwe wykonywanie zdjęć lub filmowanie na korcie?
Robienie zdjęć lub filmowanie jest zabronione.

Jakie są zasady używania telefonów komórkowych na korcie?
Można posiadać telefon podczas meczu, ale dźwięk dzwonka musi być wyłączony. Używanie telefonów podczas meczów jest kategorycznie zabronione i może skutkować wyproszeniem z kortów.

Czego nie można wnosić na teren kortów?

Wszystkich przedmiotów mogących stanowić broń, lasek, parasoli z ostrymi końcami, puszek, termosów, szklanych i plastikowych butelek, walizek, dużych torb.

Ile dni obejmuje pakiet?
Wyjazd na mecz odbywa się 1 dzień przed meczem a powrót następnego dnia po meczu

Czy bilet lotniczy jest wliczony w cenę pakietu?
Bilet lotniczy nie jest wliczony w cenę wyjazdu. Na życzenie nasi doradcy mogą dokonać rezerwacji biletów. Cena biletu lotniczego wynosi przeciętnie około 1000-1200 PLN, ale może się różnić w zależności od terminu rezerwacji, etc.

SPOSOBY ZAKUPU BILETÓW NA WIMBLEDON?
Ground Admission Ticket.
Najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Bilet tego typu upoważnia nas do wejścia na teren klubu tenisowego Wimbledon i wstęp na wolne, nieobjęte rezerwacją miejsca na kortach od numeru trzeciego do dziewiętnastego. Większość z nich to małe boiska z jedną – dwoma trybunami. Grywają na nich słabsi i młodsi zawodnicy, ale zdarzają się wyjątki. Godziny rozpoczęcia spotkań i korty nie są przypisane konkretnym meczom – wszystko bardzo często się zmienia i trzeba śledzić tablicę ogłoszeniowo/wynikową. Przy odrobinie szczęścia mecz na centralnym czy pierwszym korcie może się przeciągnąć – wtedy kolejny zostanie rozegrany na mniejszej arenie. Cena takiego biletu to kilkanaście funtów. Bilet można kupić kilka godzin przed otwarciem kortów.
Resale Ticket
Jeśli ma się bilet Ground Admission, można ubiegać się o miejscówkę na jednym z kortów centralnych (najlepsze mecze) z puli tzw. “drugiego sortu”. Dostępne są w niej bilety osób, które zrezygnowały z rezerwacji, lub już obejrzały wykupiony przez siebie mecz i nie są zainteresowane innymi, bądź opuściły korty z innych powodów. Dochód z tych biletów przeznaczony jest na cele dobroczynne. Ich dostępność jest stosunkowo duża, ale aby je zdobyć należy wykazać się refleksem (śledzić ogłoszenia) i niewielkim szczęściem. Koszt nabytej w ten sposób miejscówki to dodatkowe kilka funtów.
Kolejka
Opcja przeznaczona dla zatwardziałych w boju kolejkowych wyjadaczy. Każdego dnia zawodów, do wolnej sprzedaży trafia około 500 biletów na konkretne mecze. Ich zdobycie graniczy z cudem ale gwarantuje obejrzenie najciekawszych spotkań – dlatego nigdy nie brakuje chętnych. Koszt biletu waha się w granicach £30 - £80 za mecz.
Bilet od konika
Jadąc na Wimbledon, już w wagonie metra, możemy zostać się ofiarą “zmasowanego ataku” koników, próbujących wcisnąć nam bilety na Wimbledon. Odradzamy tego typu transakcje, bo po pierwsze zazwyczaj są to podróbki i bilety nieważne. Po drugie proceder ten jest w Wielkiej Brytanii nielegalny i możemy stać się ofiarą policyjnej prowokacji.
Zakupy u sprawdzonego dostawcy
Najlepszy sposób zakupu. Bilety są droższe od nominalnej ceny, ale zawsze są dostępne.

Czy dysponujecie biletami typu VIP lub lożami?
Tak, dysponujemy w sprzedaży takimi biletami. Ich cena wynosi od kilkuset do kilku tysięcy EUR/GBP w zależności od spotkania. W tej sprawie prosimy o kontakt z naszymi doradcami

Dlaczego ceny Waszych biletów są wyższe od oficjalnych?
Nasza firma oferuje pakiety zawierające także noclegi, wyżywienie oraz inne usługi.
Pozyskujemy bilety nie tylko bezpośrednio od organizatora, ale kupujemy je też od zaufanych dostawców i autoryzowanych sprzedawców. Nie jesteśmy sprzedawcą biletów. Ceny biletów ustala ich bezpośredni sprzedawca i mogą one kształtować się powyżej lub poniżej wartości nominalnej. Ponadto różnica w podanej przez nas cenie odzwierciedla różne koszty, które musimy ponieść, by pozyskać i udostępnić Państwu bilety. Wynikają one między innymi z konieczności utrzymania naszej witryny, utrzymywania sieci przedstawicieli i dostawców, oraz funkcjonowaniu działu obsługi klienta. Robimy co w naszej mocy, by nasze ceny pozostały konkurencyjne, a nasze marże możliwie niskie.