Najważniejsze pytania o Formuła 1

Wyjazdy na turnieje tenisowe
bilety VIP
Wyjazdy i bilety na mecze FC Barcelona

ZASADY REZERWACJI WYJAZDÓW i BILETÓW NA GRAND PRIX FORMUŁA 1

Jak zakupić wyjazd lub bilet, który mnie interesuje?
Aby kupić bilet należy złożyć zamówienie w formie pisemnej (formularz zamówienia) na adres: sport(małpa)megatravel.pl Zamówienie zostanie potwierdzone zwrotnym e-mailem wraz z potwierdzeniem dostępności biletów na mecz.

Zawarcie umowy
Jeśli są Państwo zdecydowani na zakup wyjazdu należy podać dane konieczne do przygotowania umowy:
Nazwisko i imię, adres zamieszkania, datę urodzenia, nr telefonu
Doradca wyśle umowę mailem. Należy ją odesłać podpisaną i dokonać wpłaty.

Warunkiem realizacji wyjazdu jest wpłata zaliczki lub pełnej kwoty na konto Biura Podróży po otrzymaniu umowy. Zamówione bilety nie podlegają zwrotowi ani wymianie.

Dokumenty na wyjazd
Dokumenty (voucher do hotelu, polisa ubezpieczeniowa, ewentualnie bilet lotniczy, itp.) zostaną dostarczone drogą mailową lub kurierem około 7-3 dni przed wyjazdem.

Czy w trakcie wyjazdu będzie obecny pilot/rezydent?
Jeśli to jest wyjazd zorganizowany to tak. Jeśli to jest wyjazd indywidualny to nie.

Gdzie znajduje się hotel?
W miarę dostępności miejsc jak najbliżej toru.

Od czego zależy cena biletu na zawody?
Cena jest uzależniona od kategoryzacji biletów.

Jakie są rodzaje biletów?
Zazwyczaj kategorii jest kilkanaście. Najtańsze bilety to są tzw. General Admission, czyli wejściówki na tor, z miejscami stojącymi.

Czy bilety są imienne?

Bilety są na okaziciela.

Ile dni zawodów obejmuje bilet?
Bilety są zazwyczaj weekendowe (3 dni) albo na niedzielę.

Jaka jest różnica między miejscami siedzącymi a stojącymi (general admission)?
Trybuny są wybudowane dookoła trasy wyścigu z idealnym widokiem na tor. Z trybun można też oglądać jeden z wielu telebimów. Trybuny mają ponumerowane miejsca siedzące. Trybuna Super Złota jako jedyna jest zadaszona.
Miejsce Stojące to w gruncie rzeczy trawiasta powierzchnia, która znajduje się dookoła trasy wyścigu. Można stać lub siedzieć na trawie, gdzie tylko się chce, ale najczęściej widok na trasę oraz telebimy jest ograniczony. Obowiązuje zakaz wnoszenia krzeseł na teren toru!

Czy są bilety dla osób niepełnosprawnych?
Każdy tor ma swoje uwarunkowania. Proszę się kontaktować z doradcami.

Czy przy rezerwacji więcej, niż jednego biletu miejsca będą obok siebie?
Jeżeli zostaną zamówione na jednej rezerwacji to tak. Jeśli to nie będzie możliwe bo termin będzie zbyt krótki do wyścigu to zwrócimy Państwu na to uwagę przy rezerwacji.

Dla kogo są przeznaczone bilety Junior?

Na niektórych torach są to bilety dla dzieci do 14 lub 18 lat. O szczególy proszę pytać doradców.

Jak zostaną dostarczone bilety?
Bilety zostaną wysłane przesyłką kurierską.Bilety zazwyczaj są wysyłane 1 miesiąc przed zawodami, najpóźniej 2 tygodnie przed wyścigiem. Jeśli zamówienie jest robione w terminie krótszym bilety będą do odbioru na torze.

Czy są bilety zniżkowe?
Zazwyczaj dla dzieci i młodzieży do lat 18 sa bilety zniżkowe.

Jakie są formalne wymogi dotyczące podróży z dziećmi
W czasie podróży dzieci muszą posiadać swój paszport lub dowód osobisty. Ponadto, dziecko podróżujące indywidualnie, z dorosłymi, którzy nie są jego opiekunami prawnymi, lub w towarzystwie tylko jednego rodzica, może potrzebować dodatkowego (oficjalnego) dokumentu podpisanego przez obydwoje rodziców, drugiego rodzica lub opiekuna prawnego (opiekunów prawnych), w którym wyrażą oni zgodę na jego podróż.
W wielu wypadkach powinien to być dokument poświadczony notarialnie, jednak nie istnieją przepisy UE w tym zakresie i każdy kraj UE sam decyduje, czy wymaga okazania takich dokumentów. Przed podróżą dziecka należy więc sprawdzić przepisy obowiązujące w kraju, z którego wyjeżdżamy lub do którego wjeżdżamy. Informacji takiej można zasięgnąć w placówce dyplomatyczno-konsularnej danego państwa w Warszawie.
Informacje dot. wymogów państw UE w tej materii (podróżowanie dzieci i młodzieży bez opiekuna prawnego) są dostępne tutaj: http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/eu-citizen/index_...

Co warto zabrać na tor?
Ze względu na potwornie wysokie temperatury konieczne trzeba ze sobą zabrać czapkę, krem z filtrem i okulary przeciwsłoneczne. Ponadto chłodne napoje i suchy prowiant (na Hungaroring jest dozwolone wniesienie 0,5 l napoju bezalkoholowego na tor i kanapki). Ze względu na kolejki oczekiwanie na hot doga może przekraczać 20 minut. Podobnie jest z toaletami.
Warto zabrać także kocyk lub krzesełko turystyczne oraz zatyczki do uszu. Jeśli wybierasz się na wyścig z dziećmi, zatyczki do uszu to konieczność!
Deszcz podczas Grand Prix Węgier to rzadkość, warto jednak zabrać ze sobą kurtkę przeciwdeszczowa i kawałek folii, którym wyłożymy mokre plastikowe krzesełko.

Czego nie wolno brać na tor?
Ostrych przedmiotów i szklanych butelek.

Chcę zakupić sam bilet, czy podane ceny biletów na zawody są kompletne?
Przy zakupie samych biletów, należy doliczyć zazwyczaj 30 EUR/GBP/USD (na GP Węgier 25 EUR), jest to koszt dostarczenia przesyłki. Koszt przesyłki jest taki sam, bez względu na ilość zamawianych biletów.

W jaki sposób mogę zapłacić za bilety?
Gotówką w kasie biura, w PLN lub przelewem i kartą kredytową (link do płatności online) w PLN/EUR/GBP/USD.

Wg jakiego kursu jest przeliczane EUR/USD/GBP?
Zazwyczaj wg kursu sprzedaży Raiffesienpolbank http://raiffeisenpolbank.com/kursy-walut/tabela-kursow-walut

Gdzie będzie dostarczony bilet który kupię?

Bilety na zawody zostanie dostarczony pod podany w zamówieniu adres.

Czy mogę zwrócić zakupiony bilet?
Zamówione bilety nie podlegają zwrotowi ani wymianie.

Czy jest możliwe zwiedzanie boksów zespołów (Pitwalk)?
Tak. Na podstawie ważnych biletów można zwiedzać boksy drużyn (Public Pitwalk). Zazwyczaj odbywa się to w czwartek między 16 a 19.00 i dotyczy posiadaczy biletów weekendowych.
W dniu zawodów oraz w sobotę boksy mogą zwiedzać jedynie osoby mające bilety Paddock Club.

Czy dysponujecie biletami typu VIP lub lożami?
Tak, dysponujemy w sprzedaży takimi biletami. Są to bilety do Paddock Clubu. Ich cena wynosi około 4500 EUR/GBP/USD w zależności od spotkania. W tej sprawie prosimy o kontakt z naszymi doradcami

Jak dojechać na tor Hungaroring z Budapesztu?
Darmowym Shuttlebus:
Do Państwa dyspozycji organizator GP Węgier podstawia darmowe Volán autobusy, które odjeżdżają od mostu Árpada , koł przystanku metro , strona peszteńska, ulica Árboc 1, aż do Mogyoród do Placu Templom. Od Placu Templom mniej więcej po 20-30 minutowym spacerze znajdziemy się przed główną bramą toru wyścigowego. Ta usługa jest dla wszystkich posiadających ważny bilet na Formułę 1 darmowa.

Godziny odjazdu:

Piątek
Z Mostu Árpád: od 07:30 do 11:00, co 15-20 minut, między 11:00 a 16:00 co 30 minut.
Z Placu Kościelnego ( Templom Tér) w Mogyoród: od 16:00 do 19:00, co 15-20 minut

Sobota
Z Mostu Árpád: od 07:30 do 11:00, co 6-8 minut, między 11:00 a 16:00 co 30 minut.
Z Placu Kościelnego w Mogyoród: od 16:00 do 19:00, co 6-7 minut.

Niedziela
Z Mostu Árpád: od 07.30 do 12:00, co 5-7 minut, między 12:00 a 16:00 co 30 minut.
Z Placu Kościelnego w Mogyoród: od 16:00 do 17:00, co 6-7 minut.

Pociagiem:
Do toru wyścigowego można również dotrzeć , wybierając Kolejkę (Gödöllõi HÉV). z Dworca Örs Vezér tér wsiadamy w H8 w kierunku na Gödöllő.

Örs Vezér Tér i z Budy i z centrum jest łatwo dostępny metrem M2, z części północnej lub południowej stolicy tramwajem nr.3. Kolejka HÉV jezdzi co 15-20 minut, dokładny rozkład jazdy jest tu: http://www.bkk.hu/apps/menetrend/pdf/6100/20100610/b.pdf

Od przystanku Szilasliget można pieszo dojść do 3-ciej, 4-tej i 5-tej bramy 30 minut spacerem, z przystanku Mogyoród można dotrzeć również pieszo do 1-szej, 2-giej, 7-mej i 8-mej bramy 30-40 minut spacerem. Kolejka HÉV nie jest za darmo, bilet 25 km-owy kosztuje 465 Ft.

Jak dojechać na tor Hungaroring samochodem?
Tor wyścigowy usytuowany jest mniej więcej 22 km od centrum Budapesztu.. . Mogyoród jest łatwodostępny autem. Jedzie się z centrum przez autostradę M3 około 20 minut , gdzie wiele tablic pomaga w dotarciu .Prosimy nie zapomnieć o kupnie viniety !!! Prosimy wcześniej wyjechać w drogę, by nie stać się ofiarą stania w korkach i by znalezć odpowiednie miejsce do parkowania! Parkowanie jest możliwe w wielu miejscach utworzonych wokół toru.

Koordynaty GPS do bramy głównej:
N 47° 35 ‘ 0.5” E 19° 14’ 33.45”

Jaki jest koszt dojazdu taxi na Hungaroring?
Orientacyjny koszt 25-30 EUR

Jak dojechać na Monzę?
Pociag z Milano Centrale, Milano Port Garibaldi i Sesto San Giovanni do stacji Monza przejazd ok. 20 mint, koszt ok. 2 EUR
Po przyjeżdzie na stację Monza shuttle bus dowiezie nas na tor. Koszt 4 EUR w obie strony. Przystanek znajduje się ok. 20 minut spacerem od wschodniej bramy wjazdowej Vedano, w pobliżu Parabolica.
W dni wyścigu pociągi odjeżdżają ze stacji Milan Centrale do Biassono-Lesmo, która znajduje się w północnowschodniej części toru. To jest dobra opcja dla mających miejsca w Seconda Variante (9,10) lub Variante Ascari(12-20). Odjazdy z peronu 6-7, co pół godziny od 7.00 do 12.30. Czas jazdy 25 minut. Koszt 4 EUR w obie strony. Powrót co 15 mint między 15.40 a 18.45
Autobus Z221 z dworca kolejowego Sesto San Giovanni (obok stacji metra Sesto 1 Maggio linii 1). Należy wysiąść za dworcem w Monza, w Biassomo, obok bramy wejściowej S.Maria delle Selve.

Jak dojechać do Spa?
Z dworca kolejowego w Brukseli można pojechać do Spa lub do Verviers skąd regularnie kursują autobusy nr 94 i 395 na tor.
http://www.infotec.be
Można tez dojechać pociągiem do Liege, skąd kursują autobusy na tor.
BRUSSELS - FRANCORCHAMPS
Pociąg
Brussels-Nord - Leuven - Liege Guillemins - Verviers Central Czas jazdy 1 godz. 16 min - 2 godziny
Autobus
Verviers Central - Francorchamps (bus 294 lub 395) Czas jazdy 45 minut
LIEGE - FRANCORCHAMPS
Pociąg
Liege-Guillemins - Verviers Central czas jazdy 20-30 minut
Autobus
Verviers Central - Francorchamps
(bus nr 294 lub 395) 45 minut
CHARLEROI - FRANCORCHAMPS
Pociąg
Charleroi-Sud - Liege-Guillemins - Verviers Central Czas jazdy 1h56 do 2h40
Autobus
Verviers Central - Francorchamps (bus nr 294 lub 395)Czas jazdy: 0h45
MAASTRICHT (NL) - FRANCORCHAMPS (B)
Pociąg
Maastricht - Liege-Guillemins - Verviers Central Czas jazdy 1h11 do 1h16
Autobus
Verviers Central - Francorchamps (bus nr 294 lub 395) Czas jazdy 0h45
KÖLN (D) - FRANCORCHAMPS (B)
Pociąg
Köln Hbf - Aachen - Welkenraedt - Verviers Central Czas jazdy 1h19 do 1h45
Autobus
Verviers Central - Francorchamps (bus nr 294 lub 395) Czas jazdy: 0h45