Najważniejsze pytania - wyjazdy na mecze piłkarskie

Wyjazdy i bilety na Roland Garros
Wyjazdy na turnieje tenisowe
Wyjazdy na mecze Realu Madryt
Wycieczka autokarowa na Hungaroring
Wyjazdy i bilety na mecze FC Barcelona
Bilety na Formuła 1
Wycieczka autokarowa na Monza
wycieczka na SGP Czech
LM Cwierćfinał
Wycieczka autokarowa na Hockenheim
Wycieczka autokarowa do Monako

ZASADY REZERWACJI WYJAZDÓW NA MECZ PIŁKI NOŻNEJ

Jak zakupić bilet, który mnie interesuje?
Aby kupić bilet należy złożyć zamówienie w formie pisemnej (formularz zamówienia) na adres: sport(małpa)megatravel.pl Zamówienie zostanie potwierdzone zwrotnym e-mailem wraz z potwierdzeniem dostępności biletów na mecz.

Zawarcie umowy
Jeśli są Państwo zdecydowani na zakup wyjazdu należy podać dane konieczne do przygotowania umowy:
Nazwisko i imię, adres zamieszkania, datę urodzenia, nr telefonu
Doradca wyśle umowę mailem. Należy ją odesłać podpisaną i dokonać wpłaty.

Warunkiem realizacji wyjazdu jest wpłata zaliczki lub pełnej kwoty na konto Biura Podróży po otrzymaniu umowy. Zamówione bilety nie podlegają zwrotowi ani wymianie.

Dokumenty na wyjazd
Dokumenty (voucher do hotelu, polisa ubezpieczeniowa, ewentualnie bilet lotniczy, itp.) zostaną dostarczone drogą mailową lub kurierem około 7-3 dni przed wyjazdem.

Od czego zależy cena wyjazdu na mecz?
Cena jest uzależniona od kategoryzacji biletów.

Jakie są rodzaje biletów na mecz?
Są różne kategorie biletów. W większości stadionów dzielą się na bilety 1,2,3 kategorii.

Przykl‚adowy-rozklad_miejsc
Co oznaczają te kategorie?
Kat 1 - wzdłuż prostych na środku boiska
Kat 2 - za bramkami
Kat 3 - w narożnikach
Uwaga: podane kategorie mogą się różnić od oficjalnych kategorii biletów

Jak wygląda bilet?
Bilety mają różny wygląd i formę graficzną. Zobacz bilety na mecze
Czasami mogą mieć formę pdfu do wydruku. W niektórych sytuacjach klient otrzyma kartę członkowską klubu kibica na podstawie, której wejdzie na stadion.

Wejście na stadion z kartą kibica
W niektórych sytuacjach klient otrzyma kartę członkowską klubu kibica oraz wydruk z podanym sektorem, rzędem i miejscem. Taka karta upoważnia do wejścia na mecz. Bardzo często może być stosowana w meczach ligi angielskiej. Karnet należy zwrócić. Zazwyczaj należy go pozostawić w kopercie w hotelu.
Karta jest przypisana do konkretnego wejścia na stadionie. Należy ją przyłożyć do czytnika/kołowrotka i wejść na stadion a następnie odnaleźć swój sektor i miejsce.
Karnet są własnością członka klubu i może on zapraszać członków swojej rodziny i znajomych. Na ewentualne pytanie stewarda na stadionie należy odpowiedzieć, iż jest się zaproszonym przez znajomego, który jest właścicielem karty. Nie wolno mówić, iż karta została zakupiona, gdyż może to skutkować usunięciem ze stadionu.
Po meczu kartę należy włożyć do otrzymanej wcześniej koperty i wrzucić do skrzynki pocztowej lub pozostawić na recepcji z prośbą o wysłanie.

Kiedy będzie dostarczony bilet na mecz?
Zazwyczaj dostarczamy bilety do Państwa hotelu i pozostawione w recepcji na nazwisko osoby wykupującej pakiet wyjazdowy na jeden dzień przed meczem. W niektórych sytuacjach bilet może być dostarczony w dniu meczu.

Gdzie będzie dostarczony bilet, który kupię?
Bilety na mecz zostaną dostarczone do hotelu i pozostawione w recepcji na nazwisko osoby wykupującej pakiet wyjazdowy lub w podane miejsce przez klienta ( adres prywatny, firma, etc.). w miejscu rozgrywania meczu. Doręczenia dokonywane są przez lokalnych kurierów. Po przybyciu do hotelu należy poinformować recepcję, iż spodziewają się Państwo przesyłki i że musi poświadczyć jej odbiór.
Istnieje również możliwość doręczenia pod inny wskazany adres w miejscu, gdzie odbywa się sportowe wydarzenie, jednak nie ponosimy odpowiedzialności za niedostarczenie przesyłki jeśli kurier nie zastanie nikogo pod wskazanym adresem.

Czy jest możliwość odebrania biletów w dzień meczu, na stadionie?
Nie, bilety dostarczane są tylko i wyłącznie na wskazany adres.

Czy jest możliwość odebrania biletów w Polsce?
Nie, są one dostarczane tylko na terenie kraju w którym odbywa się mecz.

Czy mogę zwrócić zakupiony bilet?
Zamówione bilety nie podlegają zwrotowi, ani wymianie.

Czy bilety są imienne?
Zazwyczaj bilety nie są imienne. W niektórych przypadkach może figurować na nich nazwisko innej osoby. Szczególnie, gdy wejście odbywa się na podstawie karty kibica (np. w lidze angielskiej). Otrzymaną kartę kibica należy zwrócić, pozostawić ją w hotelu w otrzymanej kopercie.

Czy są bilety zniżkowe dla dzieci?
Nie ma biletów zniżkowych dla dzieci.

Jakie są formalne wymogi dotyczące podróży z dziećmi
W czasie podróży dzieci muszą posiadać swój paszport lub dowód osobisty. Ponadto, dziecko podróżujące indywidualnie, z dorosłymi, którzy nie są jego opiekunami prawnymi, lub w towarzystwie tylko jednego rodzica, może potrzebować dodatkowego (oficjalnego) dokumentu podpisanego przez obydwoje rodziców, drugiego rodzica lub opiekuna prawnego (opiekunów prawnych), w którym wyrażą oni zgodę na jego podróż.
W wielu wypadkach powinien to być dokument poświadczony notarialnie, jednak nie istnieją przepisy UE w tym zakresie i każdy kraj UE sam decyduje, czy wymaga okazania takich dokumentów. Przed podróżą dziecka należy więc sprawdzić przepisy obowiązujące w kraju, z którego wyjeżdżamy lub do którego wjeżdżamy. Informacji takiej można zasięgnąć w placówce dyplomatyczno-konsularnej danego państwa w Warszawie.
Informacje dot. wymogów państw UE w tej materii (podróżowanie dzieci i młodzieży bez opiekuna prawnego) są dostępne tutaj: http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/eu-citizen/index_...

W jakim sektorze przydzielane są miejsca na stadionie, gospodarzy czy gości?
Miejsca na stadionie są przydzielane w sektorach kibiców gospodarzy. Osoba wyjeżdżająca musi być świadoma, iż nie może identyfikować się z barwami klubowymi drużyn przyjezdnych.

Co w przypadku zmiany terminu meczu?
W przypadku zmiany terminu rozgrywania meczu z przyczyn niezależnych od biura podróży nie ponosimy odpowiedzialności za wynikające z tego tytułu komplikacje. Nie ma możliwości zwrotu pieniędzy. Bilety zachowują swoją ważność na nowy termin rozgrywania spotkania.

Prosimy o potwierdzenie daty i godziny rozgrywania meczu 14 dni przed meczem. Ewentualne zmiany terminów spotkań są możliwe, szczególnie w lidze angielskiej i hiszpańskiej i są związane z godzinami transmisji telewizyjnych oraz udziałem najlepszych drużyn w kilku rozgrywkach.

Terminarz ligi hiszpańskiej można sprawdzić pod linkiem
http://www.lfp.es/en/liga-bbva/barcelona

Terminarz ligi angielskiej
http://www.premierleague.com/en-gb/matchday/tickets.html?paramComp_8=true

Terminarz ligi niemieckiej
http://bundesliga.onet.pl/terminarz

Czy w zamówieniu muszę podawać dane wszystkich osób kupujących bilety?
Tak. Ze względu na przepisy obowiązujące w różnych krajach np. we Włoszech należy podać wszystkie dane osób kupujących bilety. Na życzenie dystrybutorów biletów mogą one zostać przekazane odpowiednim władzom, np. policji.

Co obejmuje cena wyjazdu na mecz?
- 1 nocleg w hotelu 3* w pokoju 2 osobowym, ze śniadaniem
- 1 bilet na mecz w sektorze gospodarzy lub neutralnym w odpowiedniej kategorii
- dostarczenie biletu do hotelu lub miejsca zakwaterowania
- ubezpieczenie KL i NNW TU Allianz
- plan miasta

Czy miejsca będą obok siebie?
Bilety są w parach. Wybór miejsc nie jest zależny od nas, jednak zawsze staramy się umieścić Państwa obok siebie przynajmniej w parach. W niektórych przypadkach siedzenia "obok siebie" oznaczają również miejsca ułożone diagonalnie lub pionowo. Nie ma gwarancji, że miejsca będą obok siebie, ale staramy się, aby tak było.

Jeżeli wykupię przelot za Państwa pośrednictwem, jak dostanę się z lotniska do hotelu?
We własnym zakresie. Możemy zorganizować transfer z lotniska.

Jak dostanę się z hotelu na stadion?
We własnym zakresie. Możemy pomóc zorganizować transfer lub dojazd na stadion.

Czy w trakcie wyjazdu będzie obecny pilot/rezydent?
Nie, ponieważ jest to wyjazd indywidualny.

Dlaczego zmianie uległa cena wyjazdu na stronie internetowej, 3 miesiące temu cena była inna?
Ceny pakietu są uzależnione od terminu rezerwacji, atrakcyjności meczu, itp. Czasami może być wyższa, niż podana. Zazwyczaj im bliżej meczu typ cena jest wyższa.

Gdzie znajduje się hotel, w którym będę mieszkał?
Hotele znajdują się w miarę dostępności miejsc, jak najbliżej stadionu lub w centrum miasta. W większości przypadków są położone obok stacji metra lub przystanku autobusu.

Dlaczego wyjazd trwa 2-3 dni?
Wyjazd na mecz odbywa się 1 dzień przed meczem a powrót następnego dnia po meczu. Jest to związane z tym, iż bardzo często jest zmieniana data lub godzina rozgrywania spotkań, szczególnie w lidze angielskiej.

Czy bilet lotniczy jest wliczony w cenę pakietu?
Bilet lotniczy nie jest wliczony w cenę wyjazdu. Na życzenie nasi doradcy mogą dokonać rezerwacji biletów. Cena biletu lotniczego wynosi przeciętnie około 800-1000 PLN, ale może się różnić w zależności od terminu rezerwacji, etc.
Co oznaczają opisy na biletach FC Barcelona
Acceso – zewnętrzna brama na teren stadionu
Puerta – wejście na koronę stadionu
Boca - sektor
Fila - rząd
Asiento – numer miejsca w rzędzie.

Czy dysponujecie biletami typu VIP lub lożami?
Tak, dysponujemy w sprzedaży takimi biletami. Ich cena wynosi od kilkuset do kilku tysięcy EUR/GBP w zależności od spotkania. W tej sprawie prosimy o kontakt z naszymi doradcami VIP(małpa)megatravel.pl

Co obejmuje cena pakietów VIP?
Zazwyczaj są to bilety na mecze w najlepszych miejscach na stadionie. Zazwyczaj z cateringiem na stadionie: ciepłe posiłki, przystawki, wybór alkoholi

Skąd pochodzą bilety na mecze?
Bilety w oficjalnej dystrybucji bardzo często są dostępne jedynie dla właścicieli kart kibica i karnetów sezonowych. Cześć zostanie przeznaczona dla kibiców gości i VIPow. Bardzo niewielka część trafi do sprzedaży dla pozostałych kibiców, czyli będą praktycznie niedostępne.
Nasza firma oferuje bilety z odsprzedaży oraz organizuje pakiety zawierające także noclegi, wyżywienie oraz inne usługi.
Pozyskujemy bilety nie tylko bezpośrednio od klubów, ale kupujemy je też od zaufanych dostawców i autoryzowanych sprzedawców. Nie jesteśmy sprzedawcą biletów. Dokonujemy ich zakupu na rzecz klienta i jego zlecenie od oficjalnych dostawców, dystrybutorów, organizatorów imprez, członków klubu kibica, właścicieli karnetów sezonowych i zwykłych kibiców.
Ceny biletów ustala ich bezpośredni sprzedawca i mogą one kształtować się powyżej lub poniżej wartości nominalnej. Możne się zdarzyć że ceny na biletach nie będą odpowiadały cenie, która została przez Państwa zapłacona, a także dane na biletach będą należały do sprzedawców, którzy odsprzedają swoje bilety. Proszę pamiętać, że nie będzie stanowiło to żadnego problemu z wejściem na wydarzenie, nawet jeśli główny organizator zapewnia, że wejście jest możliwe jedynie z dowodem osobistym.

Gwarancja dostarczenia biletów
Dokładamy pełnej staranności, aby wszystkie oferowane usługi spełniały oczekiwania klientów.
Współpracujemy od wielu lat z doświadczonymi dostawcami biletów. Ponosimy pełne ryzyko związane ze specyfiką biznesu i nie przerzucamy go na klienta.
Jako doświadczony organizator wyjazdów posiadamy gwarancję ubezpieczeniową oraz zezwolenie organizatora turystyki, która w pełni zabezpiecza interesy klientów na wypadek naszej niewypłacalności lub wady usługi. Na wszystkie nasze usługi wystawiamy faktury. Tych zabezpieczeń nie posiadają firmy, które zajmują się jedynie sprzedażą w internecie, nie posiadając nawet siedziby w Polsce.

Bezpieczeństwo na stadionie
Ze względów bezpieczeństwa na większości stadionów (np. Allianz Arena) istnieje zakaz wnoszenia jakichkolwiek płynów, butelek, puszek. Torby lub plecaki większe od formatu A4 tez nie mogą być wnoszone! Na stadionach nie ma możliwości zdeponowania bagażu lub szafki na bagaż są zbyt małe, aby pomieścić większe pakunki, niż format A4.
Aby uniknąć rozczarowania przy wejściu proszę o tym pamiętać.

WAŻNE INFORMACJE:
- za dopłatą możliwe pokoje 1 osobowe
- za dopłatą możliwy hotel 4* lub 5*
- za dopłatą możliwe dodatkowe noclegi
- istnieje możliwość zamówienia dodatkowych świadczeń tj. lokalnych transferów, przelotów, czarterów samolotów lub przejazdów
- przy sprzedaży pakietów obowiązują OWU w imprezach sportowych

Sugerujemy zakup ubezpieczenia od kosztów rezygnacji w wysokości 5% wartości imprezy (więcej informacji u naszych doradców).
Polecamy zakup biletów lotniczych na www.biletynasamolot.com.pl lub u naszych doradców.