Najważniejsze pytania - wyjazdy na mecze piłkarskie

bilety VIP
Wyjazdy i bilety na mecze FC Barcelona
Wyjazdy na turnieje tenisowe

ZASADY REZERWACJI WYJAZDÓW NA MECZ PIŁKI NOŻNEJ

Jak zakupić bilet, który mnie interesuje?
Aby kupić bilet należy złożyć zamówienie w formie pisemnej (formularz zamówienia) na adres: sport(małpa)megatravel.pl Zamówienie zostanie potwierdzone zwrotnym e-mailem wraz z potwierdzeniem dostępności biletów na mecz.

Zawarcie umowy
Jeśli są Państwo zdecydowani na zakup wyjazdu należy podać dane konieczne do przygotowania umowy:
Nazwisko i imię, adres zamieszkania, datę urodzenia, nr telefonu
Doradca wyśle umowę mailem. Należy ją odesłać podpisaną i dokonać wpłaty.

Warunkiem realizacji wyjazdu jest wpłata zaliczki lub pełnej kwoty na konto Biura Podróży po otrzymaniu umowy. Zamówione bilety nie podlegają zwrotowi ani wymianie.

Dokumenty na wyjazd
Dokumenty (voucher do hotelu, polisa ubezpieczeniowa, ewentualnie bilet lotniczy, itp.) zostaną dostarczone drogą mailową lub kurierem około 7-3 dni przed wyjazdem.

Od czego zależy cena wyjazdu na mecz?
Cena jest uzależniona od kategoryzacji biletów.

Jakie są rodzaje biletów na mecz?
Są różne kategorie biletów. W większości stadionów dzielą się na bilety 1,2,3 kategorii.

Przykl‚adowy-rozklad_miejsc
Co oznaczają te kategorie?
Kat 1 - wzdłuż prostych na środku boiska
Kat 2 - za bramkami
Kat 3 - w narożnikach
Uwaga: podane kategorie mogą się różnić od oficjalnych kategorii biletów

Jak wygląda bilet?
Bilety mają różny wygląd i formę graficzną. Zobacz bilety na mecze
Czasami mogą mieć formę pdfu do wydruku. W niektórych sytuacjach klient otrzyma kartę członkowską klubu kibica na podstawie, której wejdzie na stadion.

NUMER AWARYJNY / SERWISOWY W CZASIE WYJAZDU NA MECZ
W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących biletów lub problemów z bramkami prosimy o skontaktowanie się na lokalny numer alarmowy! W ten sposób chcemy mieć pewność, że wszyscy wejdą na mecz i unikną rozczarowań.
Podczas dni meczowych zawsze będzie dostępny numer telefonu do lokalnego dostawcy.
Upewnij się, że przed podróżą na stadion zapisujesz ten numer w telefonie, aby mieć go zawsze pod ręką.

WEJSCIE NA MECZ Z KARTĄ CZŁONKOWSKA/SEZONOWĄ I SPOSÓB DOSTAWY:

Karta członkowska/sezonowa: jest to zwykły, plastikowy bilet, który jest używany do wejścia na wiele meczów w sezonie i dlatego musi zostać zwrócony po meczu!
Plastikowa karta to faktyczny bilet, który daje dostęp na stadion. Karta jest przypisana do konkretnego wejścia na stadionie. Należy ją przyłożyć do czytnika/kołowrotka i wejść na stadion a następnie odnaleźć swój sektor i miejsce.
LFC_Members_Card_2017-18_official.jpg
Wraz z biletem będzie dołączona kartka ze szczegółami dotyczącymi miejsca na stadionie. Imię i nazwisko na karcie jest nazwą początkowego właściciela i dlatego nie odpowiada nazwie osoby podróżującej.
Karnety są własnością członka klubu i może on zapraszać członków swojej rodziny i znajomych
Należy pamiętać, że w przypadku kontroli na stadionie i konieczności wylegitymowania się trzeba poinformować stewardów, że zaprosiła nas na mecz osoba widniejącą na karcie.
Nie wolno mówić, iż karta została zakupiona, gdyż może to skutkować usunięciem ze stadionu.

Po meczu należy zwrócić kartę. Instrukcja z informacją, co należy z nią zrobić będzie do niej dołączona.

Są dwie możliwości zwrotu kart:
- kartę trzeba będzie wsadzić do koperty i zostawić w hotelowej recepcji,
- lub wysłać ją na wskazany adres. W przypadku prośby o wysyłkę: koperta wraz ze znaczkiem będzie dołączona do biletu. Można poprosić recepcję o wysyłkę.
UWAGA: Jeżeli karta nie zostanie zwrócona wiąże się to z konsekwencjami finansowym

Kiedy będzie dostarczona karta członkowska?
Karta członkowska/sezonowa będzie dostarczona do hotelu najpóźniej dzień przed meczem lub będzie dostępna do odbioru w dniu meczu w centralnej lokalizacji w pobliżu stadionu.
Sposób dostawy zależy od tego, czy hotel akceptuje jakiekolwiek przesyłki (niektóre hotele nie przyjmują przesyłek kurierskich) i czy biletów nie zamówiono na ostatnią chwilę w tygodniu wydarzenia sportowego.
Proszę pamiętać, że zawsze dołożymy wszelkich starań, aby była to dostawa do hotelu, ale nie zawsze możemy to zorganizować!

BILET PAPIEROWY I SPOSÓB DOSTARCZENIA :
Bilet papierowy: jest to bilet papierowy, który zapewnia dostęp na stadion. Oryginalna nazwa i cena na bilecie mogą odbiegać od zapłaconej ceny i osoby uczestniczącej w meczu. Bilety papierowe są używane tylko raz i nie muszą być zwracane po meczu.
Sposób dostawy: Bilety papierowe zostaną dostarczone do hotelu najpóźniej jeden dzień przed meczem lub będą dostępne do odbioru w dniu meczu w centralnej lokalizacji w pobliżu stadionu. Sposób dostawy zależy od tego, czy hotel akceptuje jakiekolwiek przesyłki (niektóre hotele nie przyjmują przesyłek kurierskich) i czy biletów nie zamówiono na ostatnią chwilę w tygodniu wydarzenia sportowego.

BILET ELEKTRONICZNY I SPOSÓB DOSTARCZENIA
Bilet elektroniczny: jest to bilet elektroniczny, który zostanie wysłany e-mailowo w tygodniu meczu. Pamiętaj, aby wydrukować ten bilet, aby uniknąć problemów przy bramie. Oryginalna nazwa i cena na bilecie mogą odbiegać od zapłaconej ceny i osoby uczestniczącej w meczu.

BILET MOBILNY I SPOSÓB DOSTARCZENIA
Bilet mobilny: jest to bilet elektroniczny, który należy otworzyć w telefonie, i zeskanować kod kreskowy w czytniku na stadionie. Do pobrania biletu potrzebna jest aplikacja typu Wallet
Bilet zostanie wysłany e-mailowo w tygodniu meczu. E-mail zawsze zawiera list instruktażowy wyjaśniający, jak otworzyć bilet na urządzeniu mobilnym. Oryginalna nazwa i cena na bilecie mogą odbiegać od zapłaconej ceny i osoby uczestniczącej w meczu.

WEJŚCIE NA STADION:
• Wejdź na stadion na czas (45-60 minut przed meczem),
• Upewnij się, że masz przy sobie bilet,
• Sprawdź, czy wchodzisz na stadion przez właściwą bramę !
• Upewnij się, że siadłeś na prawidłowych miejscach, aby uniknąć problemów ze stewardami
• W przypadku jakichkolwiek problemów lub dodatkowych informacji, zadzwoń na numer alarmowy zamiast iść do kasy

CZEGO NIE NALEŻY ROBIĆ NA STADIONIE:
• Nie wchodź na stadion zbyt wcześnie,
• Nie wchodź na stadion przez złą bramę,
• Nie bądź pijany,
• Nie przyciągaj uwagi stewardów w żaden sposób,
• Nie należy nosić ubrań i barw drużyny przyjezdnej,
• Nie zabieraj ze sobą następujących przedmiotów na stadion: aparat fotograficzny, papierosy, parasol, plecak, walizka, jedzenie

CO JEŚLI TWÓJ BILET NIE DZIAŁA ?
Jeśli twój bilet nie działa lub zostanie skonfiskowany przez stewardów, zawsze zadzwoń na numer alarmowy, abyśmy mogli zorganizować dla Ciebie bilet zastępczy. Jeśli nie zadzwonisz, nic nie możemy zrobić!
Jeśli tylko jedna osoba z grupy dostanie nie zostanie wpuszczona przy bramie, nie zatrzymuj reszty grupy, aby wejść na stadion.
W przypadku, gdy bilet zastępczy jest gorszej kategorii niż ten zamówiony dokonamy zwrotu różnicy w cenie po powrocie do kraju! Naszym głównym priorytetem w dniu meczu jest upewnienie się, że wszyscy dotrą na czas na mecz bez względu na wszystko!

ZWROT BILETÓW PO MECZU
Jeśli otrzymałeś bilet członkowski / sezonowy, aby wziąć udział w meczu, musisz zwrócić nam bilety po meczu. Procedura zwrotu może być różna dla każdego klubu / meczu. Zawsze będziemy prosić o zwrot biletów w recepcji hotelu lub odesłanie ich za pośrednictwem poczty.
• Zwrot na recepcji w hotelu
Bilet należy zostawić w recepcji hotelowej. W takim przypadku koperta będzie dołączona do biletów.
• Zwrot Royal Mail
Po meczu trzeba zwrócić bilety, wkładając je do szarej koperty Royal Mail (dołączonej do kart) i wrzucić ją do jednej z czerwonych skrzynek pocztowych na ulicy.
• Osobisty odbiór
W tym przypadku procedura zwrotu zostanie omówiona indywidualnie z dostawcą.
* Szczegółowy opis zwrotu biletów można znaleźć w liście instrukcji dostarczonym wraz z biletami. Uprzejmie prosimy o uważne przeczytanie niniejszej instrukcji przed rozpoczęciem meczu.
Wiadomości tekstowe
Ponieważ zwrot biletów jest dla nas bardzo ważny, wyślemy SMS-y, aby przypomnieć o zwrocie biletów po meczu. Po zwróceniu biletów potwierdź to, wysyłając nam wiadomość tekstową.
Możesz zignorować wszystkie inne wiadomości tekstowe po zwróceniu biletów.

NOWE ZASADY PRZYDZIAŁU MIEJSC NA MECZE FC BARCELONA

BILETY W PARACH NA MECZE FC BARCELONA
FC Barcelona wprowadziła nowy system przydziału biletów o nazwie Smartbooking. Dzięki temu systemowi przydzielą miejsca do naszych zamówień w zależności od dostępności. Zwykle system rozdziela zamówienia na 2 miejsca obok siebie, ale istnieje opcja, że 2 miejsca mogą być połączone w następujący sposób:
- 2 miejsca obok siebie - ma to pierwszeństwo w nowym systemie, ale nie ma gwarancji
- 2 miejsca w tym samym rzędzie z 1 miejscem pomiędzy
- 2 miejsca bezpośrednio za sobą
- 2 siedzenia po przekątnej
- 2 miejsca (po przekątnej) połączone ze schodami pomiędzy
Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zlokalizować miejsca bezpośrednio obok siebie, ale należy brać pod uwagę opcje opisane powyżej, na które wpływ ma klub.
3 MIEJSCA RAZEM LUB MIEJSCA NIEPARZYSTE NA MECZE FC BARCELONA
W tej chwili nie można już zagwarantować miejsc w trójkach. Przy zamówieniu trzech biletów, do biletów parzystych opisanych powyżej zostanie dodany trzeci bilet z najbliżej ich położonym miejscem. Postaramy się, aby bilety były razem lub jak najbliżej położone, ale informacje na temat ich położenia otrzymujemy od klubu 24-48 godzin przed meczem.
DOSTAWA BILETÓW NA MECZE FC BARCELONA
Bilety będą dostępne do wysłania tylko na 24-48 godzin przed meczem.

FCBsmartbooking.jpg

Co oznaczają opisy na biletach FC Barcelona
Acceso – zewnętrzna brama na teren stadionu
Puerta – wejście na koronę stadionu
Boca - sektor
Fila - rząd
Asiento – numer miejsca w rzędzie.

Gdzie będzie dostarczony bilet, który kupię?
Bilety na mecz zostaną dostarczone do hotelu i pozostawione w recepcji na nazwisko osoby wykupującej pakiet wyjazdowy lub w podane miejsce przez klienta ( adres prywatny, firma, etc.). w miejscu rozgrywania meczu. Doręczenia dokonywane są przez lokalnych kurierów. Po przybyciu do hotelu należy poinformować recepcję, iż spodziewają się Państwo przesyłki i że musi poświadczyć jej odbiór.
Istnieje również możliwość doręczenia pod inny wskazany adres w miejscu, gdzie odbywa się sportowe wydarzenie, jednak nie ponosimy odpowiedzialności za niedostarczenie przesyłki jeśli kurier nie zastanie nikogo pod wskazanym adresem.

Czy jest możliwość odebrania biletów w dzień meczu, na stadionie?
Nie, bilety dostarczane są tylko i wyłącznie na wskazany adres.

Czy jest możliwość odebrania biletów w Polsce?
Nie, są one dostarczane tylko na terenie kraju w którym odbywa się mecz.

Czy mogę zwrócić zakupiony bilet?
Zamówione bilety nie podlegają zwrotowi, ani wymianie.

Czy bilety są imienne?
Zazwyczaj bilety nie są imienne. W niektórych przypadkach może figurować na nich nazwisko innej osoby. Szczególnie, gdy wejście odbywa się na podstawie karty kibica (np. w lidze angielskiej). Otrzymaną kartę kibica należy zwrócić, pozostawić ją w hotelu w otrzymanej kopercie.

Czy są bilety zniżkowe dla dzieci?
Nie ma biletów zniżkowych dla dzieci.

Jakie są formalne wymogi dotyczące podróży z dziećmi
W czasie podróży dzieci muszą posiadać swój paszport lub dowód osobisty. Ponadto, dziecko podróżujące indywidualnie, z dorosłymi, którzy nie są jego opiekunami prawnymi, lub w towarzystwie tylko jednego rodzica, może potrzebować dodatkowego (oficjalnego) dokumentu podpisanego przez obydwoje rodziców, drugiego rodzica lub opiekuna prawnego (opiekunów prawnych), w którym wyrażą oni zgodę na jego podróż.
W wielu wypadkach powinien to być dokument poświadczony notarialnie, jednak nie istnieją przepisy UE w tym zakresie i każdy kraj UE sam decyduje, czy wymaga okazania takich dokumentów. Przed podróżą dziecka należy więc sprawdzić przepisy obowiązujące w kraju, z którego wyjeżdżamy lub do którego wjeżdżamy. Informacji takiej można zasięgnąć w placówce dyplomatyczno-konsularnej danego państwa w Warszawie.
Informacje dot. wymogów państw UE w tej materii (podróżowanie dzieci i młodzieży bez opiekuna prawnego) są dostępne tutaj: http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/eu-citizen/index_...

W jakim sektorze przydzielane są miejsca na stadionie, gospodarzy czy gości?
Miejsca na stadionie są przydzielane w sektorach kibiców gospodarzy. Osoba wyjeżdżająca musi być świadoma, iż nie może identyfikować się z barwami klubowymi drużyn przyjezdnych.

Co w przypadku zmiany terminu meczu?
W przypadku zmiany terminu rozgrywania meczu z przyczyn niezależnych od biura podróży nie ponosimy odpowiedzialności za wynikające z tego tytułu komplikacje. Nie ma możliwości zwrotu pieniędzy. Bilety zachowują swoją ważność na nowy termin rozgrywania spotkania.

Prosimy o potwierdzenie daty i godziny rozgrywania meczu 14 dni przed meczem. Ewentualne zmiany terminów spotkań są możliwe, szczególnie w lidze angielskiej i hiszpańskiej i są związane z godzinami transmisji telewizyjnych oraz udziałem najlepszych drużyn w kilku rozgrywkach.

Terminarz ligi hiszpańskiej można sprawdzić pod linkiem - http://www.lfp.es/en/liga-bbva/barcelona
Terminarz ligi angielskiej - http://www.premierleague.com/en-gb/matchday/tickets.html?paramComp_8=true
Terminarz ligi niemieckiej - http://bundesliga.onet.pl/terminarz

Kiedy będzie znany terminarz na nowy sezon
Terminarz spotkań na nowy sezon jest zazwyczaj publikowany miedzy końcem czerwca a końcem lipca.

Czy w zamówieniu muszę podawać dane wszystkich osób kupujących bilety?
Tak. Ze względu na przepisy obowiązujące w różnych krajach np. we Włoszech należy podać wszystkie dane osób kupujących bilety. Na życzenie dystrybutorów biletów mogą one zostać przekazane odpowiednim władzom, np. policji.

Co obejmuje cena wyjazdu na mecz?
- 1 nocleg w hotelu 3* w pokoju 2 osobowym, ze śniadaniem
- 1 bilet na mecz w sektorze gospodarzy lub neutralnym w odpowiedniej kategorii
- dostarczenie biletu do hotelu lub miejsca zakwaterowania
- ubezpieczenie KL i NNW TU Allianz
- plan miasta

Czy miejsca będą obok siebie?
Bilety są w parach. Wybór miejsc nie jest zależny od nas, jednak zawsze staramy się umieścić Państwa obok siebie przynajmniej w parach. W niektórych przypadkach siedzenia "obok siebie" oznaczają również miejsca ułożone diagonalnie lub pionowo. Nie ma gwarancji, że miejsca będą obok siebie, ale staramy się, aby tak było.

Jeżeli wykupię przelot za Państwa pośrednictwem, jak dostanę się z lotniska do hotelu?
We własnym zakresie. Możemy zorganizować transfer z lotniska.

Jak dostanę się z hotelu na stadion?
We własnym zakresie. Możemy pomóc zorganizować transfer lub dojazd na stadion.

Czy w trakcie wyjazdu będzie obecny pilot/rezydent?
Nie, ponieważ jest to wyjazd indywidualny. W niektórych miastach możemy zorganizować odbiór przez pilota z lotniska oraz zwiedzanie miasta.

Dlaczego zmianie uległa cena wyjazdu na stronie internetowej, 3 miesiące temu cena była inna?
Ceny pakietu są uzależnione od terminu rezerwacji, atrakcyjności meczu, itp. Czasami może być wyższa, niż podana. Zazwyczaj im bliżej meczu typ cena jest wyższa.

Gdzie znajduje się hotel, w którym będę mieszkał?
Hotele znajdują się w miarę dostępności miejsc, jak najbliżej stadionu lub w centrum miasta. W większości przypadków są położone obok stacji metra lub przystanku autobusu.

Dlaczego wyjazd trwa 2-3 dni?
Wyjazd na mecz odbywa się 1 dzień przed meczem a powrót następnego dnia po meczu. Jest to związane z tym, iż bardzo często jest zmieniana data lub godzina rozgrywania spotkań, szczególnie w lidze angielskiej.

Czy bilet lotniczy jest wliczony w cenę pakietu?
Bilet lotniczy nie jest wliczony w cenę wyjazdu. Na życzenie nasi doradcy mogą dokonać rezerwacji biletów. Cena biletu lotniczego wynosi przeciętnie około 800-1000 PLN, ale może się różnić w zależności od terminu rezerwacji, etc.

Czy dysponujecie biletami typu VIP lub lożami?
Tak, dysponujemy w sprzedaży takimi biletami. Ich cena wynosi od kilkuset do kilku tysięcy EUR/GBP w zależności od spotkania. W tej sprawie prosimy o kontakt z naszymi doradcami VIP(małpa)megatravel.pl

Co obejmuje cena pakietów VIP?
Zazwyczaj są to bilety na mecze w najlepszych miejscach na stadionie. Zazwyczaj z cateringiem na stadionie: ciepłe posiłki, przystawki, wybór alkoholi

Skąd pochodzą bilety na mecze?
Bilety w oficjalnej dystrybucji bardzo często są dostępne jedynie dla właścicieli kart kibica i karnetów sezonowych. Cześć zostanie przeznaczona dla kibiców gości i VIPow. Bardzo niewielka część trafi do sprzedaży dla pozostałych kibiców, czyli będą praktycznie niedostępne.
Nasza firma oferuje bilety z odsprzedaży oraz organizuje pakiety zawierające także noclegi, wyżywienie oraz inne usługi.
Pozyskujemy bilety nie tylko bezpośrednio od klubów, ale kupujemy je też od zaufanych dostawców i autoryzowanych sprzedawców. Nie jesteśmy sprzedawcą biletów. Dokonujemy ich zakupu na rzecz klienta i jego zlecenie od oficjalnych dostawców, dystrybutorów, organizatorów imprez, członków klubu kibica, właścicieli karnetów sezonowych i zwykłych kibiców.
Ceny biletów ustala ich bezpośredni sprzedawca i mogą one kształtować się powyżej lub poniżej wartości nominalnej. Możne się zdarzyć że ceny na biletach nie będą odpowiadały cenie, która została przez Państwa zapłacona, a także dane na biletach będą należały do sprzedawców, którzy odsprzedają swoje bilety. Proszę pamiętać, że nie będzie stanowiło to żadnego problemu z wejściem na wydarzenie, nawet jeśli główny organizator zapewnia, że wejście jest możliwe jedynie z dowodem osobistym.

Gwarancja dostarczenia biletów
Dokładamy pełnej staranności, aby wszystkie oferowane usługi spełniały oczekiwania klientów.
Współpracujemy od wielu lat z doświadczonymi dostawcami biletów. Ponosimy pełne ryzyko związane ze specyfiką biznesu i nie przerzucamy go na klienta.
Jako doświadczony organizator wyjazdów posiadamy gwarancję ubezpieczeniową oraz zezwolenie organizatora turystyki, która w pełni zabezpiecza interesy klientów na wypadek naszej niewypłacalności lub wady usługi. Na wszystkie nasze usługi wystawiamy faktury. Tych zabezpieczeń nie posiadają firmy, które zajmują się jedynie sprzedażą w internecie, nie posiadając nawet siedziby w Polsce.

Bezpieczeństwo na stadionie
Ze względów bezpieczeństwa na większości stadionów (np. Allianz Arena) istnieje zakaz wnoszenia jakichkolwiek płynów, butelek, puszek. Torby lub plecaki większe od formatu A4 tez nie mogą być wnoszone! Na stadionach nie ma możliwości zdeponowania bagażu lub szafki na bagaż są zbyt małe, aby pomieścić większe pakunki, niż format A4.
Aby uniknąć rozczarowania przy wejściu proszę o tym pamiętać.

WAŻNE INFORMACJE:
- za dopłatą możliwe pokoje 1 osobowe
- za dopłatą możliwy hotel 4* lub 5*
- za dopłatą możliwe dodatkowe noclegi
- istnieje możliwość zamówienia dodatkowych świadczeń tj. lokalnych transferów, przelotów, czarterów samolotów lub przejazdów
- przy sprzedaży pakietów obowiązują OWU w imprezach sportowych

Sugerujemy zakup ubezpieczenia od kosztów rezygnacji w wysokości 5% wartości imprezy (więcej informacji u naszych doradców).
Polecamy zakup biletów lotniczych na www.biletynasamolot.com.pl lub u naszych doradców.