Najważniejsze pytania o Roland Garros

Wyjazdy na turnieje tenisowe
bilety VIP
Wyjazdy i bilety na mecze FC Barcelona

ZASADY REZERWACJI WYJAZDÓW NA TURNIEJ ROLAND GARROS

Jak zakupić bilet, który mnie interesuje?
Aby kupić bilet należy złożyć zamówienie w formie pisemnej (formularz zamówienia) na adres: sport(małpa)megatravel.pl Zamówienie zostanie potwierdzone zwrotnym e-mailem wraz z potwierdzeniem dostępności biletów na mecz.

Zawarcie umowy
Jeśli są Państwo zdecydowani na zakup wyjazdu należy podać dane konieczne do przygotowania umowy:
Nazwisko i imię, adres zamieszkania, datę urodzenia, nr telefonu
Doradca wyśle umowę mailem. Należy ją odesłać podpisaną i dokonać wpłaty.

Warunkiem realizacji wyjazdu jest wpłata zaliczki lub pełnej kwoty na konto Biura Podróży po otrzymaniu umowy. Zamówione bilety nie podlegają zwrotowi ani wymianie.

Dokumenty na wyjazd
Dokumenty (voucher do hotelu, polisa ubezpieczeniowa, ewentualnie bilet lotniczy, itp.) zostaną dostarczone drogą mailową lub kurierem około 7-3 dni przed wyjazdem.

Jak sprawdzić czy są dostępne bilety na dany turniej?
Należy podać dzień oraz sesję, która Państwa interesuje, wtedy sprawdzimy dostępność i cenę biletów

Czy należy podać dane osób kupujących bilety?
Organizatorzy wymagają zgłoszenia nazwiska każdej osoby kupującej bilet. Każda osoba wchodząca na kort będzie sprawdzana w bazie i musi ona posiadać z sobą dokument, np. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport.

Na których kortach są rozgrywane zawody?
Główne mecze turnieju rozgrywane są na 3 kortach, Suzanne Leglen, korcie nr 1 i Philippe Chatrier)
Od czwartku drugiego tygodnia do końca turnieju wszystkie mecze singla znanych zawodników grane są jedynie na korcie centralnym Chatrier Phillipe .
runda wstępna Suzanne Leglen, kor1 nr 1, Philippe Chatrier
ćwierćfinały Suzanne Leglen, Philippe Chatrier
półfinały Philippe Chatrier
pófinały Suzanne Leglen (finał doubla kobiet) Philippe Chatrier (półfinały mężczyzn)
finał Philippe Chatrier

Jakie są rodzaje biletów?
Annex
Bilety te, tzw. Annex dają dostęp do wszystkich kortów oprócz 3 głównych Suzanne Leglen, korcie nr 1 i Philippe Chatrier) Na korty od nr 2 do 18 bilety są sprzedawane bez przydzielenia konkretnego miejsca, na zasadzie kto pierwszy ten lepszy.
Dolne rzędy/kategoria 1
Miejsca w dolnych rzędach. Zaczynają się tuż nad lożami, od rzędu 4 do 16, w zależności w której części kortu siedzimy. Większość biletów znajduje się w zachodniej i południowej części kortu
Górne rzędy/kategoria 2
Powyżej miejsc kategorii 1

Jaka jest pojemność kortów?

Ogólna liczba miejsc na korcie Philippe-Chatrier wynosi około 14.840, a na Suzanne Lenglen około 9.959.

Czy należy podać dane osób kupujących bilety?
Organizatorzy wymagają zgłoszenia nazwiska każdej osoby kupującej bilet. Każda osoba wchodząca na kort będzie sprawdzana w bazie i musi ona posiadać z sobą dokument, np. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport.

Czy są bilet zniżkowe dla dzieci?
Dzieci do lat 7 z rodzicami wejście mają za darmo. Dzieci muszą siedzieć na kolanach rodziców.

Jakie są formalne wymogi dotyczące podróży z dziećmi
W czasie podróży dzieci muszą posiadać swój paszport lub dowód osobisty. Ponadto, dziecko podróżujące indywidualnie, z dorosłymi, którzy nie są jego opiekunami prawnymi, lub w towarzystwie tylko jednego rodzica, może potrzebować dodatkowego (oficjalnego) dokumentu podpisanego przez obydwoje rodziców, drugiego rodzica lub opiekuna prawnego (opiekunów prawnych), w którym wyrażą oni zgodę na jego podróż.
W wielu wypadkach powinien to być dokument poświadczony notarialnie, jednak nie istnieją przepisy UE w tym zakresie i każdy kraj UE sam decyduje, czy wymaga okazania takich dokumentów. Przed podróżą dziecka należy więc sprawdzić przepisy obowiązujące w kraju, z którego wyjeżdżamy lub do którego wjeżdżamy. Informacji takiej można zasięgnąć w placówce dyplomatyczno-konsularnej danego państwa w Warszawie.
Informacje dot. wymogów państw UE w tej materii (podróżowanie dzieci i młodzieży bez opiekuna prawnego) są dostępne tutaj: http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/eu-citizen/index_...


Czy bilet upoważnia do zwiedzania muzeum na kortach Roland Garros?

Posiadacze biletów na turniej maja także zagwarantowane bezpłatne wejście do muzeum w okresie trwania turnieju tj. 27 maj -7 czerwca.

Gdzie znajduje się Muzeum?

Na przeciwko kortów 2 i 3, obok Porte des Mousquetaires.

Czy bilet upoważnia do wstępów na inne korty?

Bilet upoważnia do wstępu na kort główny Philippe Chatrier i na inne korty oprócz kortu Suzanne Lenglen i kortu nr 1, na które sa potrzebne osobne bilety.
Informacja o tym jaki gracz będzie grał na jakim korcie jest podawana w nocy przed meczem.

Czy można wprowadzać zwierzęta?

Nie.

Jak i kiedy otrzymam bilety na turniej?
Bilety na French Open są wysyłane w formie elektronicznej od 3 tygodnia maja, najpóźniej jeden dzień przed zawodami.

Jakie są zasady wejścia na French Open?

Francuska Federacja Tenisa wprowadziła skomplikowane przepisy dotyczące wejścia na French Open. Bilety są drukowane z nazwiskami, ale nie jest to istotne. Każda osoba wchodząca na kort musi być zarejestrowana w bazie. Przy wejściu na kort musi pokazać swój dowód osobisty lub paszport.
Zgodnie z francuskimi przepisami nie jest możliwe ponowne wydrukowanie biletu, ale jest możliwe przeniesienie go na kogoś innego. Dlatego nazwiska naszych klientów nie będą widniały na bilecie, ale będą zarejestrowane we francuskiej bazie.
Podczas wejścia na kort bilet jest skanowany a na ekranie wyświetla się nazwisko zarejestrowane w bazie danych, a nie nazwisko widniejące na bilecie. Należy wtedy pokazać swój dowód lub paszport i można wejść. Kilka tygodni przed imprezą poprosimy o dane osób wyjeżdżających na imprezę.

Czy jest możliwe wykonywanie zdjęć lub filmowanie na korcie?
Robienie zdjęć lub filmowanie jest zabronione.

Jakie są zasady używania telefonów komórkowych na korcie?
Można posiadać telefon podczas meczu, ale dźwięk dzwonka musi być wyłączony. Używanie telefonów podczas meczów jest kategorycznie zabronione i może skutkować wyproszeniem z kortów.

Czego nie można wnosić na teren kortów?

Wszystkich przedmiotów mogących stanowić broń, lasek, parasoli z ostrymi końcami, puszek, termosów, szklanych i plastikowych butelek, walizek, dużych torb.

Ile dni obejmuje pakiet?
Wyjazd na mecz odbywa się 1 dzień przed meczem a powrót następnego dnia po meczu

Czy bilet lotniczy jest wliczony w cenę pakietu?
Bilet lotniczy nie jest wliczony w cenę wyjazdu. Na życzenie nasi doradcy mogą dokonać rezerwacji biletów. Cena biletu lotniczego wynosi przeciętnie około 1000-1200 PLN, ale może się różnić w zależności od terminu rezerwacji, etc.

Czy dysponujecie biletami typu VIP lub lożami?
Tak, dysponujemy w sprzedaży takimi biletami. Ich cena wynosi od kilkuset do kilku tysięcy EUR/GBP w zależności od spotkania. W tej sprawie prosimy o kontakt z naszymi doradcami

Dlaczego ceny Waszych biletów są wyższe od oficjalnych?
Nasza firma oferuje pakiety zawierające także noclegi, wyżywienie oraz inne usługi.
Pozyskujemy bilety nie tylko bezpośrednio od organizatora, ale kupujemy je też od zaufanych dostawców i autoryzowanych sprzedawców. Nie jesteśmy sprzedawcą biletów. Ceny biletów ustala ich bezpośredni sprzedawca i mogą one kształtować się powyżej lub poniżej wartości nominalnej. Ponadto różnica w podanej przez nas cenie odzwierciedla różne koszty, które musimy ponieść, by pozyskać i udostępnić Państwu bilety. Wynikają one między innymi z konieczności utrzymania naszej witryny, utrzymywania sieci przedstawicieli i dostawców, oraz funkcjonowaniu działu obsługi klienta. Robimy co w naszej mocy, by nasze ceny pozostały konkurencyjne, a nasze marże możliwie niskie.